[News] Festiwal Fantastyki ,,Cytadela" 26-28 maja 2017 - Nowy Dwór Mazowiecki - Twierdza Modlin

17:53

Festiwal Fantastyki „Cytadela” 26-28 maja 2017 - Nowy Dwór Mazowiecki  - Twierdza Modlin
„200 000 000 cegieł fantastyki!” – pierwsza edycja 
Festiwal Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy.

Znajdziecie u nas bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Szykujcie się do ucieczki z Escape Room’u. Miłośnicy planszówek, karcianek
i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier
elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs Cosplay
- dla wszystkich uczestników konkursu 30% znizki na wstęp!


Fani post apo wreszcie znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie zmysły płatają figle, a stalkerzy kręcą się w poszukiwaniu artefaktów.
Skupimy się nie tylko na futurologii, ale i dotkniemy źródeł. Zapraszamy Was do Slavii: świata słowiańskich bóstw, mitów i legend! Tylko ostrożnie - prosimy nie drażnić słowiańskich demonów!
Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej karczmie z klimatycznym jedzeniem i napitkami - gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki!`


Twierdza kryj mnóstwo tajemnic, a ty możesz je odkryć przy okazji świetnie bawiąc się na festiwalu.

link do całego wydarzenia

https://www.facebook.com/events/1710798182583765/

Tam również znajdziecie odnośnik gdzie kupić bilety.

Gorąco zapraszamy !!!

Trochę z historii:

Decyzja o budowie Twierdzy zapadła 1 Grudnia 1806 roku w Poznaniu. Pierwsze projekty wykonał jeden z najwybitniejszych fortyfikatorów epoki napoleońskiej szef inżynierii Wielkiej Armii - Gen. Prosper Chasseloup – Laubat. Autor pierwszych planów modlińskiej twierdzy – jej budowę zaczęto w 1807 r.
Autorem tej decyzji był sam Cesarz Napoleon. Fortyfikacja wznosi się na prawym brzegu Narwi i Wisły.

Po zakończeniu wojny polsko-rosyjskiej (1830-1831) Twierdza Modlińska przeszła pod panowanie Rosyjskie – Rosjanie modernizację i rozbudowę Twierdzy rozpoczęli wiosną 1832 r.
Wybudowano koszary o łącznej długości – 2250 metrów.

Modlin przetrwał bardzo wiele zarówno I jak i II Wojnę Światową. Ale to po zakończeniu tej drugiej wielu umocnień nie udało się uratować i musiano je rozebrać. Niestety w XXI wieku nie jest dobrze – gdy wojsko opuściło Twierdzę ludzie zaczęli niszczyć budynki, a okrutny ząb czasu robi swoje niszcząc to, co pozostało.


___________________________
Źródła:
Notka prasowa od organizatora.
zdjęcie koszar:
http://poznajpolske.onet.pl/mazowieckie/twierdza-modlin-za-poldarmo-w-dniach-20-21-wrzesnia/g9hes

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

https://www.facebook.com/Książki-na-Wieczór-409462195925797/

Flickr Images

Subscribe