[Newsy] Marzec z wydawnictwem Rebis

21:01

Marzec w tym roku w ofercie wydawnictwa Rebis zapowiada się dość interesująco :)
Prezentujemy wszystkie książki, które wg wdawcy mają pojawić się na rynku. Niektóre jeszcze nie zawierają oficjalnych okładek, ale bądźmy cierpliwi!
Marzec 2017 w Domu Wydawniczym REBIS

PARYSKI SZYK
LOOK
BOOK
Co mam dziś na siebie włożyć?

INES DE LA FRESSANGE
SOPHIE GACHET

ISBN 978-83-8062-137-4
Seria Varia
Data premiery: 7 marca 2017

BESTSELLER AUTOREK PARYSKIEGO SZYKU
NR 1 NA LIŚCIE „NEW YORK TIMESA”

Organizujesz u siebie kolację dla przyjaciół. Idziesz na spotkanie z potencjalnym narzeczonym. W co się ubrać? Dzięki tej książce poznasz sztuczki, jakich używa paryżanka, by stworzyć stylowy look na każdą okazję, bazując wyłącznie na podstawowych składnikach.

Już nigdy nie powiesz: „Nie mam co na siebie włożyć”.


Listy do Pałacu
Jorge Díaz
Przełożyła Barbara Jaroszuk
Seria Powieść historyczna
ISBN 978-83-7818-712-7

Hiszpański Remarque – hit list bestsellerów!
Jeden list – tysiące ocalonych istnień!

Wzruszająca historia miłości w czasach wojny

Wojna bezlitośnie pustoszy Europę. Do Pałacu Królewskiego w Madrycie przychodzi list, w którym mała Francuzka prosi hiszpańskiego monarchę o pomoc w odnalezieniu zaginionego na froncie brata. Bożonarodzeniowy gest króla względem Sylvie wywołuje lawinę zdarzeń...
Zainspirowane historycznymi faktami Listy do Pałacu to poruszająca powieść o miłości w czasach zarazy wojennej.

28 czerwca 1914 roku w zamachu w Sarajewie zginął następca austriackiego tronu arcyksiążę Franciszek Ferdynand Habsburg, co zapoczątkowało I wojnę światową. Hiszpania, choć pozostała neutralna, odegrała w tym konflikcie ważną rolę. To w Madrycie aż do 1921 roku działał Urząd do spraw Ochrony Jeńców, zatrudniający pięćdziesięcioro czworo stałych pracowników, których wspierało pięćdziesięciu ośmiu wojskowych i trzystu dyplomatów. Zdołali oni pomóc dwustu tysiącom jeńców wojennych. Przeprowadzili repatriację siedemdziesięciu tysięcy cywilów oraz dwudziestu jeden tysięcy rannych żołnierzy. Koszty funkcjonowania Urzędu pokrywał król Alfons XIII.

Jorge Díaz urodził się w Alicante w 1962 roku. Jest pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą telewizyjnym. Twórca i koordynator scenariusza serialu Hospital Central, jednego z największych hitów filmowych w Hiszpanii. Listy do Pałacu to jego trzecia powieść.


Tylko kochanka
Hanna Cygler

ISBN 978-83-8062-138-1
Seria Polska literatura współczesna
Data premiery: 28 marca 2017

Wszelkie przyjemności hiszpańskiej riwiery, a potem smętna rzeczywistość prowincjonalnego Gniewu. Beztroska i luksusy zapewniane przez kochanka, szwedzkiego milionera, a później ukrywanie się przed komornikiem. Życie Leny obfituje w nagłe zwroty, toczy się pomiędzy skrajnościami. Czy spotkanie z Jakubem, polskim prawnikiem, który zrobił karierę w Londynie, i jego trzpiotowatą córką po raz kolejny odmieni życie Leny i uratuje bohaterkę z sytuacji, zdawałoby się, bez wyjścia?

Książka Hanny Cygler jest opowieścią o silnej, choć wrażliwej kobiecie, która zawsze, wbrew wszystkim i wszystkiemu, starała się iść przez świat własną drogą. Ale też historią skomplikowanych losów polskich emigrantów, którzy w Anglii, Hiszpanii czy Niemczech szukali lepszego życia i miejsca na świecie, które mogliby uznać za własne. I oczywiście opowieścią o miłości. Niejednej.

Hanna Cygler – z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego, a dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, których akcja rozgrywa się zarówno współcześnie, jak i w minionych dekadach. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystującą historie z życia wzięte (jak w przypadku powieści Tylko kochanka), które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej (romansu, kryminału czy sensacji).
Łączny nakład jej książek wydanych przez REBIS wynosi prawie 150 000 egzemplarzy.
Jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Od lat jej książki cieszą się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą chociażby liczone w setkach tysięcy wypożyczenia jej książek w bibliotekach i dziesiątki zaproszeń rocznie na spotkania autorskie. Książki Cygler znajdują się w czołówkach rankingów czytelniczych zarówno krajowych, jak i regionalnych (w przygotowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w 2016 r. zestawieniu najpoczytniejszych powieści pierwsze miejsce zajęły Złodziejki czasu, a trzecie Grecka mozaika).
Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 18 książek autorki: Odmiana przez przypadki, Dobre geny, Bratnie dusze, Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska, Przyszły niedokonany, W cudzym domu, Kolor bursztynu, Grecka mozaika, Głowa anioła, Dwie głowy anioła, Czas zamknięty, Pokonani, Złodziejki czasu, Za cudze grzechy, Przekład dowolny, 3 razy R, Tylko kochanka.
Wszystkie książki Cygler zostały wydane również jako audiobooki i e-booki.
Autorka chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariuszka w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet.


Dawaj czasy!
Śladem zbrodni Armii Czerwonej
Stanisław M. Jankowski

ISBN 978-83-8062-033-9
Seria Historia
Data premiery: 28 marca 2017

Żołnierze AK przyjęli ich jak sojuszników – oni potraktowali ich jak wrogów: kulą w głowę lub uwięzieniem. Przez cywilów witani byli kwiatami i chlebem – tyle że oni chcieli zegarków, wódki oraz kobiet. Biada tym, którzy odmówili…
Sowieccy „wyzwoliciele” zastąpili niemieckich strażników Majdanka i Auschwitz, wysyłali do łagrów żołnierzy AK i górników. Stanisław Jankowski pisze w tej książce – niczym w akcie oskarżenia – o pacyfikowanych miejscowościach, egzekucjach odwetowych, gwałtach na kilkuletnich dziewczynkach, podpaleniu gnieźnieńskiej katedry. Opisuje śmierć wiceprezydenta Gliwic, starosty z Namysłowa, żołnierzy i milicjantów, którzy usiłowali zaprowadzić porządek. Gdyby nie ujawnione przez autora dokumenty, trudno byłoby uwierzyć, że to, o czym pisze, rzeczywiście się zdarzyło, że tak naprawdę wyglądało wyzwolenie po sowiecku…

Stanisław M. Jankowski – autor kilkunastu książek, m.in. powieści historycznych Znak Jastrzębca, Szable i rapiery, Królewski kurier, oraz książek o AK – Steny z ulicy Mogileńskiej, Grot, Steny biją celnie. Autor scenariusza i komisarz głośnej wystawy „Zginęli w Katyniu”. Członek Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce oraz Niezależnego Komitetu Historycznego Badania Zbrodni Katyńskiej.Problem trzech ciał
CIXIN LIU

Przełożył Andrzej Jankowski
ISBN 978-83-8062-049-0
Seria Science fiction

Pierwszy tom rewelacyjnej trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami o Fundacji i Diunie.
Problem trzech ciał stał się bestsellerem w Chinach i zyskał ogromny rozgłos w Stanach Zjednoczonych. W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Zachwycił się nią Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, a prezydent Barack Obama, miłośnik SF, zabrał ją na urlop na Hawajach.

Chiny, rok 1967. Podczas rewolucji kulturalnej wybitny fizyk zostaje brutalnie zabity przez czerwonogwardzistów. Jego córka, Ye Wenjie, która jest świadkiem morderstwa, w wyniku splotu wypadków trafia do tajnej bazy wojskowej Czerwony Brzeg, co z czasem wpłynie na losy całej ludzkości... 

Początek XXI wieku. Naukowiec Wang Miao zostaje członkiem komisji badającej przyczyny serii samobójstw najlepszych fizyków. W wyniku prywatnego dochodzenia natyka się na tajemniczą grę wirtualną o nazwie Trzy ciała, której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Niebawem odkrywa, że świat tej gry wcale nie jest fikcją...

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!”
Barack Obama

„Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii, w której królowie i cesarze znani z dziejów Zachodu i Chin łączą się w onirycznym świecie gry, a gliniarze i fizycy zajmują się światowymi spiskami, morderstwami i najazdem przybyszów z kosmosu w świecie rzeczywistym”.
                                                                                                                                                                 George R.R. Martin

„Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią”.
„The Times”

„Mistrz chińskiej SF proponuje Wojnę światów dla XXI wieku”.
Tom Shippey, „The Wall Street Journal”

„Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was”.
Rick Riordan

Cixin Liu urodził się w 1963 roku w Yangquan w prowincji Shanxi w Chinach. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe, najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej.


Elektryczna mrówka
Philip K. Dick

ISBN 978-83-8062-141-1
Seria Science fiction
Data premiery: 28 marca 2017

Piąty, ostatni tom Opowiadań zebranych zawiera dwadzieścia pięć utworów napisanych w latach 19631981, okresie szczytowej formy Philipa K. Dicka.
Jak w poprzednich zbiorach, nie zabraknie tu klasycznego dickowskiego dowcipu, pomysłowych wątków i zaskakujących puent. Opowiadanie Wpamiętamy to panu hurtowo doczekało się aż dwóch adaptacji filmowych (Pamięć absolutna). W Przedosobach czytelnik znajdzie przejmujący, prowokacyjny komentarz do wciąż aktualnego sporu o aborcję. Elektryczna mrówka porusza typową u Dicka kwestię ulotnej natury rzeczywistości. O męskim postrzeganiu złożoności kobiecej istoty w zabawny, lecz i dramatyczny sposób traktuje Cadbury – bóbr, któremu brakowało. Każde z tych opowiadań to głęboko osobista, niepowtarzalna wizja, jakich nikt inny nie stworzyłby z takim mistrzostwem.Ostatnia więź
Brian Staveley

Przełożył Jerzy Moderski
ISBN 978-83-8062-005-6
Seria Fantasy
Data premiery: 7 marca 2017

Trzeci i ostatni tom KRONIKI NIECIOSANEGO TRONU, niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen.

Po Mieczach cesarza i Boskim ogniu akcja trylogii Briana Staveleya doczekała się imponującego zwieńczenia w tomie zatytułowanym Ostatnia więź, w którym wojna ogarnia całe Cesarstwo Annuru.
Starożytni Csestriimowie powracają, aby dokończyć dzieła unicestwienia ludzkości. Armie maszerują na stolicę. Krwiopijcy, samotne istoty czerpiące swoje niezwykłe moce ze świata natury, angażują się u boku każdej z walczących stron, aby wpłynąć na wynik wojny. Kapryśni bogowie zaś pod ludzką postacią przemierzają ziemię w sobie tylko wiadomych celach.
W środku tego całego zamieszania trójka cesarskiego rodzeństwa – Valyn, Adare i Kaden – zaczyna rozumieć, że nawet jeśli zdołają przeżyć katastrofę swojego świata, to niekoniecznie uda im się pogodzić trzy własne sprzeczne wizje przyszłości.

„Złożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George’a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią”.
„Library Journal”

„Błyskotliwa historia o konspiracji na imperialną skalę”.
Col Buchanan, autor Wędrowca

„Epicka fantasy dla nowego pokolenia, czasem chropowata i ponura, ale nigdy niezaprzestająca napawać trwogą i zachwycać (…). To może być debiut roku. Miecze cesarza na różne sposoby przypominały mi moje pierwsze zetknięcie z takimi autorami jak Brandon Sanderson czy Patrick Rothfuss. Książka świeża i oryginalna, a zarazem uderzająca w znajomą nutę”.
Beauty in Ruins

„Skomplikowane postaci, zawiłe relacje i zakręcona fabuła (…) to cechy znamionujące wielką fantasy i Staveley w każdym z tych elementów odnosi sukces. Cudowny debiut!!!”
Jason M. Hough, autor The Darvin Elevator i Zero World

„To fantasy o ostrym, drapieżnym charakterze, ze współczesną wrażliwością, proza napięta jak skóra na rękojeści miecza oraz postacie, z którymi można się utożsamiać i je przeklinać”.
R.S. Belcher, autor The Six Gun Tarot

Brian Staveley uczył literatury, religii, historii i filozofii, czyli wszystkich tych przedmiotów, które mają wpływ na jego pisarstwo. Zrobił dyplom z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Bostońskim. Obecnie pracuje jako redaktor w Atilever Press. Mieszka w Vermoncie z żoną i synem, dzieląc czas między bieganie, pisanie, rąbanie drewna i niańczenie dziecka. Ostatnia więź to trzeci tom świetnej, do końca trzymającej w napięciu trylogii „Kronika Nieciosanego Tronu”.

Pierwszy tom serii, Miecze cesarza, otrzymał David Gemmell Legend Award w kategorii debiut roku. To także debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy i jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards.
Miecze cesarza pojawiły się również na wielu listach najlepszych tytułów tego gatunku oraz najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na „Liście polecanych lektur” czasopisma „Locus”.


Serce Buddy
Thich Nhat Hanh

Przełożył Sebastian Musielak
ISBN 978-83-8062-022-3
Seria Wschód Zachodowi
Data premiery: 7 marca 2017

W książce Serce Buddy... - do której dodano nowe materiały i nowe komentarze Autora – Thich Nhat Hanh przedstawia nam fundamentalne nauki buddyzmu i pokazuje, jak je bez trudu zrozumieć i wprowadzać w życie na co dzień. Poetycki język Autora tchnie głęboką, spokojną mądrością, która pozwala nam bez lęku spojrzeć na cierpienie i zrozumieć, że może ono być źródłem współczucia, miłości i radości – wszystkich cech prawdziwego oświecenia. Serce Buddy... zawiera podstawowe nauki o Czterech Szlachetnych Prawdach, o Szlachetnej Ośmiorakiej Ścieżce, Trzech Bramach Wyzwolenia, Trzech Pieczęciach Dharmy i Siedmiu Czynnikach Oświecenia – to prawdziwa skarbnica myśli buddyjskiej dla każdego: laika i fachowca.

„Thich Nhat Hanh otwiera nam oczy na związek osobistego, wewnętrznego spokoju ducha z pokojem na Ziemi”.
Jego Świątobliwość Dalajlama

„Thich Nhat Hanh to prawdziwy poeta”.
Robert LowellReal Madryt. Sposób na sukces
Jak wartości stworzyły najlepszy klub świata
Steven G. Mandis

Przełożyli Marek Zawiślak i Jacek Środa
ISBN 978-83-8062-140-4

Założony w 1902 roku Real Madryt jest najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim na świecie. Królewscy zdobyli najwięcej trofeów w historii, w tym 11 Pucharów Europy. Jednakże te triumfy nie są tylko zasługą zawodników i trenerów. Niemal niezauważalnie zarząd, złożony głównie z outsiderów, wyprowadził Real Madryt ze skraju bankructwa na pozycję jednego z najwyżej wycenianych klubów sportowych świata (według „Forbesa” – 3,65 mld dolarów w 2016 roku).

Jak osiągnięto tak nadzwyczajny sukces? Steven G. Mandis miał bezprecedensowy dostęp do wszelkich pracowników klubu – od prezesa, przez obecnych i byłych piłkarzy oraz trenerów, po osoby zajmujące się stadionem, szkółką piłkarską i infrastrukturą treningową – a także do pełnych danych finansowych i statystycznych. Dzięki temu może przekonująco dowieść, że cała strategia Realu Madryt, na boisku i poza nim, od doboru zawodników do zarządzania finansami, opiera się na kulturze organizacyjnej i systemie wartości pochodzącym od członków społeczności klubowej.

Książka Mandisa nie tylko pozwala zajrzeć za kulisy działalności znakomitego klubu, ale i precyzyjnie ukazuje niedościgły model biznesowy.
 
„Ta praca stanie się jedną z najważniejszych książek o sporcie, jakie kiedykolwiek napisano. Bez względu na to, czy jesteś wielbicielem piłki nożnej lub kibicem Realu Madryt, po przeczytaniu tej książki będziesz inaczej patrzył na sport i biznes”.
Billy Beane, autor książki Moneyball. Nieczysta gra


„Doskonała, obszerna analiza podstawowej działalności sławnego klubu. Rewelacyjna relacja, rzeczowa i taktowna”.
sir Alex Ferguson, były trener Manchesteru United 

Steven G. Mantis jest adiunktem w Columbia Business School. Wcześniej przez ponad 20 lat pracował w sektorze finansowym, m.in. na wyższych stanowiskach w Goldman Sachs i Citigroup oraz jako doradca McKinsey & Company. Poza tym startuje w zawodach triatlonowych, brał udział w dwóch edycjach mistrzostw świata Ironman. W 2013 roku opublikował książkę What Happened to Goldman Sachs: An Insider’s Story of Organizational Drift and Its Unintended Consequences.You Might Also Like

1 komentarze

  1. Paryski szyk to cos zdecydowanie dla mnie! Nie jestem zadnym znawcom modowym,jednak zajrzalabym do tej ksiazki chociazby z czystej ciekawosci ;)


    Www.strong-power.pl

    OdpowiedzUsuń

Like us on Facebook

https://www.facebook.com/Książki-na-Wieczór-409462195925797/

Flickr Images

Subscribe