[Recenzja] Simon Kuper, Stefan Szymański - Futbonomia

18:13

Piłka nozna to obecnie najpopularniejszy sport na świecie. Każdego dnia rozgrywane są mecze, które przyciągają tysiące fanów. Jednak piękna gra,  to tylko wierzchołek góry lodowej. Simon Kuper i Stefan Szymański przybliżają nam jak to wszystko wygląda od kulis, jak im to wyszło ? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Gdyby Nicolas Anelka przeczytał Futbonomię, to Chelsea, a nie Manchester United, zwyciężyłaby w finale Ligi Mistrzów w 2008 roku. Gdyby trenerzy wiedzieli, ile strzałów z dystansu w Premier League znajduje drogę do siatki, pewnie by ich zakazali. Gdyby biznesmeni sięg­nęli po tę pozycję, nigdy nie kupiliby klubu piłkarskiego, bo zwyczajnie nie da się na nim zarobić…Futbool to magiczny sport. Przyciąga setki tysięcy ludzi, którzy chętnie kupują koszulki, bilety, a także śledzą losy znanych piłkarzy. Autorzy tej książki pozwalają nam wejść znacznie głębiej – do krainy statystyk, która jak się okazuje rządzi piłką nożną.

Książka, która otwiera przed nami umysły managerów; zahaczając o świat wielkich pieniędzy, elementy psychologi, a także szczęścia.

Simon Kuper to dziennikarz natomiast Stefan Szymański jest wykładowcą ekonomi na uniwersytecie. Udany duet pozwala nam wejść w magiczny świat statystyk w sposób zrozumiały dla każdego. Oraz co ciekawe książka pokazuje, że nawet światem piłki nożnej rządzi matematyka czyli królowa nauk.

Książkę polecam zwłaszcza bukmacherom. Obstawiając mecze kierujemy się zazwyczaj kursami lub raportem z ostatnich trzech meczy. Po przeczytaniu tego dzieła dowiemy się, ze tak na prawdę nie mają one znaczenia, a wszystko jest zależne od...

Dowiemy się między innymi: jakie błędy są najczęściej popełniane przez managerów? , dlaczego wielkie kluby przegrywają ? a także jaką strategię obrać by zwyciężyć ciężki mecz? Co decyduje o tym, ze zawodnicy dobrze grają ? Ile zarabiają managerowie ?  - na te i inne pytania odpowie właśnie futbonomia
Po przeczytaniu powieści – świat nie będzie już taki sam, a będąc na meczu zrozumiemy, ze za piękną grą piłkarzy stoją dziesiątki trenerów, masażystów i innych pracowników technicznych.

Autorzy powołują się nie tylko na swoje własne doświadczenia, ale także na wypowiedzi piłkarzy, badaczy, managerów dzięki czemu książka staje się dużo bardziej rzetelna.

8/10
__________
źródło okładki
https://www.google.pl/search?q=futbonomia&client=firefox-b-ab&tbm=isch&imgil=BnNRWZJaeg6-fM%253A%253BhvbThV7TywzBrM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.empik.com%25252Ffutbonomia-kuper-simon-szymanski-stefan%25252Cp1136233250%25252Cksiazka-p&source=iu&pf=m&fir=BnNRWZJaeg6-fM%253A%252ChvbThV7TywzBrM%252C_&usg=__fixnGtEytycJvpXzSbF0fv4bZ60%3D&biw=1841&bih=1009&ved=0ahUKEwjP7-u1yeXSAhXJhSwKHZC4DasQyjcIWQ&ei=wwzQWI-CAsmLsgGQ8bbYCg#imgrc=BnNRWZJaeg6-fM:

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

https://www.facebook.com/Książki-na-Wieczór-409462195925797/

Flickr Images

Subscribe