[Recenzja] - Vladimir Wolff - Czerwona Apokalipsa

17:45

Literatura sensacyjna to ten gatunek, którego pisarze od lat utrzymują listę bestsellerów, jednak Polscy pisarze nie są w tym doceniani. Vladimir Wolff w 2009 napisał powieść, w której dokładnie przewidział całą sytuację na Ukrainie, a jakoś mało się o jego powieści mówi. Jak mu to wszystko wyszło ? Zapraszam do przeczytania.
Na Ukrainie władzę obejmuje Prezydent Janukowycz, który jest Moskiewską marionetką i wykonuje wszystkie polecenia z Kremla. Zaczyna od uzależnienia gospodarki od Rosjan oraz przedłuża udział Moskiewskiej floty na morzu czerwonym. Jednak po paru dniach w niewyjaśnionych okolicznościach dochodzi do tragicznego wypadku lotniczego, który kończy jego rządy. W związku z tym władzę rozpoczyna Julia Tymoszenko i od natychmiast kończy współpracę z Moskwą, przez co po dochodzi do napięć politycznych, a po kilkunastu dniach na ćwiczeniach wojskowych Pani Prezydent ginie od kuli snajpera. Rosjanie postanawiają wykorzystać fakt i wzmocnić flotę na Morzu Czarnym. Amerykanie wysyłają lotniskowce do baz w Turcji. Rozpoczyna się bitwa o Krym. Tymczasem, w Polskim rządzie dochodzi do dyskusji, czy nie wykorzystać konfliktu i odbić Lwów oraz Wilno. Po pewnym czasie Rosomaki wjeżdżają na Ukrainę. Jednak nikt nie zna planu Rosjan, czyli Czerwonej Apokalipsy.
Akcję śledzimy z czterech stron, Rosji, Ukrainy, USA i Polski. Głównymi bohaterami są ministrowie i Prezydenci, a wszystkie decyzje zapadają pod żelazną kurtyną. Wolff jest bardzo dobrym obserwatorem i przedstawia świat taki jaki jest - bez ogródek mówi prosto w twarz jak jest. Sam scenariusz powieści jest dobrze przemyślany, a cała intryga jest dobrze skonstruowana i wciąga już od pierwszej strony.
Wszystko jest tak napisane, że często mamy wrażenie, jakbyśmy czytali o rzeczywistych wydarzeniach, a nie fikcji literackiej. Książka porusza także wiele problemów wschodniego świata, takich jak inwigilacja na Ukrainie, czy korupcja w rządzie. Wolff jest mistrzem sensacji i ta książka powinna leżeć na liście światowych bestsellerów.
Moja ocena to 8,5/10

You Might Also Like

0 komentarze

Like us on Facebook

https://www.facebook.com/Książki-na-Wieczór-409462195925797/

Flickr Images

Subscribe